Přeskočit na hlavní obsah

CARRIE (Stephen King) - recenze

Originál: Carrie
Vydáno v Česku: 2013/12 (3. vydání)
Nakladatel: Beta - Dobrovský
Počet stran: 174

Anotace:

Stephen King patří k nemnoha autorům, kteří na sebe nejen upozornili hned svou hororovou prvotinou (Carrie je z roku 1973), ale jejichž věhlas od té chvíle neustále narůstal. Román nazvaný podle hlavní hrdinky zasadil spisovatel do prostředí amerických teenagerů v poklidném městečku Chamberlain. Nešťastné neatraktivní Carrie se spolužáci smějí a doma ji krutě trýzní její vlastní matka, náboženská fanatička. Tyranizovaná dívka se rozhodne za své trápení krutě pomstít. Využije k tomu své nečekaně objevené paranormální schopnosti... Přetrhá dráty vysokého napětí, zvedne do vzduchu kostelní lavice, nechá vybuchnout benzinovou pumpu, spustí na střechy ničivý déšť kamenů, zboří domy, způsobí neuhasitelné požáry… Carriin vzrušující příběh vytvořený autorovou bezbřehou fantazií vyústí v děsivou tragédii, ba spíše apokalypsu.MŮJ NÁZOR:

V první řadě, proč jsem se rozhodla knihu číst?? Už několik let jsem o ní věděla, ale moc mě nelákala kvůli mé bojácné povaze :-). Nakonec jsem si knihu pořídila díky projektu na fb (Čti jako Rory - https://www.facebook.com/%C4%8Cti-jako-Rory-1280624271952785/?fref=ts), kterou založila http://dajushbooks.blogspot.cz/. Tak jsem se do knihy dala.... a těšila jsem se, jak se budu bát s náhradním prádlem po ruce :-). 
Očekávala jsem opravdový psycho horor, ale bohužel mě příběh zklamal. Autor ve svém díle spíše rozebíral psychologii postav. Už na začátku se mi znechutila Carriina matka - totální náboženská fanatička, která ještě k tomu svoji dceru bije, zavírá ji do komory jako pokání za své hříchy atd. No....hrůza, zrovna toto jednání nemám moc ráda. Tím nechci budoucí čtenáře odrazovat od čtení této dobře napsané knihy. Jedná se jenom o můj názor a zrovna toto týrání mi nesedí, ale svoje místo zde má.
Ale abych jenom nekritizovala. Celkový příběh šikanované dívky nebyl vůbec špatný, ani rozebírání jejích paranormálních schopností, což autor dobře pojal s vloženým pozdějším vyšetřováním záhady apokalypsy v městečku Chamberlaine apod.
Kniha měla pouhých 171 stran, ale mě trvalo skoro přes týden ji dočíst. Od tohoto autora se mi více líbila jeho jiná kniha s názvem Pod kupolí. Jinak se mi kniha dobře četla. Po stránce jazykové nebyla vůbec složitá, ale co mě hodně zklamalo, bylo to, že jsem se nebála :-( a u knížky jsem se chvílemi trochu nudila.

Hodnocení: 3/5

Kniha byla kvalitně napsána a je vhodná pro lidi, kteří mají rádi fanatismus a paranormální schopnosti.

Četli jste tuto knihu? Budu ráda za Váš názor :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Výzva konec ledna-únor 2016

Dnes si dávám první výzvu a tou je přečíst knihy, které jsou na fotce do konce února. Jednu knihu mám už skoro přečtenou. Držte mi pěsti, snad to dokážu :-))) Poté budu publikovat můj názor na přečtené knihy, možná se objeví i nějaké video :-)

DÍVKA VE VLAKU (Paula Hawkins) - recenze

Originál: The Girl on The Train
Vydáno v Česku: 2015/10 (1, vydání)
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 328

Anotace:

Kniha roku 2015.

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess.
Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…


M…